חדשות ואירועים

פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני למען שלום ופיוס קורא להפסקת מעגל האלימות והשכול

19/11/2012

פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני קורא להפסקה מיידית של האלימות והלחימה. בעיצומה של המלחמה נתונה מחשבתו ודאגתו של פורום המשפחות השכולות לאוכלוסיה האזרחית משני הצדדים העומדת בחזית.

פחד ושנאה הם דלק מצוין לצערנו. זעם ותסכול הם הגפרור שמביא להתלקחויות חוזרות ונשנות כמו שקורה בימים אלה. לצערנו התוצאות הודאיות היחידות בעימות האלים הם אבדן חיי אדם, פגיעות בגוף ובנפש והעמקת האיבה בין הצדדים.

לבנו עם המשפחות השכולות, המצטרפות לשורה הארוכה של קרבנות הסכסוך. אנו מקווים ומאחלים לפצועים משני הצדדים החלמה מהירה.

העימות המחודש מחזק את אמונתנו ביסודות הרעיוניים המדריכים את הפעילות המשותפת לישראלים ולפלסטינים של פורום המשפחות השכולות.

1. לשני העמים זכות מלאה לחיות בשלום, בעצמאות ובביטחון;

2. הדרך לפתרון הסכסוך ההיסטורי עוברת דרך הכרה בזכותו של הצד שכנגד לחיים ולביטחון, נכונות לקיום דיאלוג ומו"מ, ונכונות עקרונית ומעשית לפשרה;

3. המשפחות השכולות הפעילות בפורום שלנו מהוות גשר פעיל מעל האיבה והפחד ומצהירות בעצם נכונותם לפעול ביחד כי הפיוס בין העמים הוא אפשרי וכי תהליך פיוס נחוץ כדי להתגבר על המכשולים בדרך ושלום ובכדי לשמור על שלום בר-קיימא בעתיד.

 

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען פיוס ושלום

נובמבר 2012

 
צילומים בעמוד הבית, סוכנות "רויטרס" (עזה) דני ששון (ישראל)

הוסף תגובה

תגובות

אני מהדרום ויש עלי פזמון

הטילים, האזעקות וקונצרט הבום הבלתי פוסק כאן בדרום, לא מבלבלים את ראשי להאמין שעד שלא נדבר זה לא ייגמר, ושוב יחזור הניגון שזנחנו לשווא, ויחזרו הטילים והאזעקות, ויהיו קורבות כאן ובעזה. עד מתי נעקוד את עמנו ואת עצמנו ? זה לא ייגמר עד שנדבר

חדשות ואירועים אחרונים

19/06/2014


Bookmark and Share

הצטרפו והשפיעו