חדשות ואירועים

פורום המשפחות מזמין אתכם לקחת חלק בפרויקט הנרטיבים הישראלי פלסטיני

25/02/2014

 

"אדם אינו חי את חייו הפרטיים בלבד אלא גם, באופן מודע או בלתי מודע, את חיי תקופתו ואת אלה של אנשיה."
(תומאס מאן מתוך הספר "הר הקסמים")

 

קבוצת החינוך (2014). צילום: ליהי אבידן

 

 ההבנה שהכרה הדדית של הנרטיב האישי והלאומי הם שלב חשוב בדרך לפיוס בין העמים, הביאה את פורום המשפחות השכולות ליצור את פרויקט הנרטיבים.

במסגרת הפרויקט שהחל בשנת 2010, ישראלים ופלסטינים נפגשים ועוסקים בנרטיבים קולקטיביים ואישיים הקשורים לקונפליקט ולומדים על ההיבטים הפסיכולוגיים, החברתיים והפוליטיים של הנרטיבים ההיסטוריים. הלמידה והחוויה בפרויקט מתבססים על שילוב בין מידע היסטורי לבין הסיפור האישי, המשפחתי והלאומי.
מטרת המפגשים היא לעודד דיאלוג אמפאטי ותקשורתי, ופחות התנצחותי ומאשים; לצור שיח משתף, קרוב, תוך התייחסות לרכיב האישי והקבוצתי-לאומי
.

הפעילויות בסמינר נערכות בקבוצות חד ודו-לאומיות וכוללות, בין השאר, גם הרצאה של שני היסטוריונים, ישראלי ופלסטיני, בנושא הנרטיבים הלאומיים, וסיורים למקומות משמעותיים בנרטיב הלאומי של כל עם. בהמשך לעבודה הקבוצתית תוצע לבוגרים האפשרות לקחת חלק בקידום פרויקטים משותפים ישראלי-פלסטינים.


למי מיועד הפרויקט:
הפרויקט מיועד לישראלים ופלסטינים, המעוניינים להיפגש ולקיים דיאלוג עם אנשים מהלאום השני. יהיה ניסיון להתאים את הקבוצות סביב מכנה משותף או פעילות דומה, כמו קבוצות של אנשי חינוך, אנשי תקשורת, מנהיגות צעירה וכיו"ב.

נושאי המפגשים:
• היכרות ויצירת מרחב מאפשר דיאלוג
• פעילות ומסרי הדיאלוג והפיוס של "פורום המשפחות"
• הנרטיב הלאומי וחשיבות ההכרה באחר בדרך לפיוס
• ביקור ב"יד ושם" ובכפר שנהרס ב"נכבה"
• יצירת פרויקטים משותפים ישראלים-פלסטינים


המפגשים יועברו על ידי מנחי הפורום (ישראלי/ת ופלסטיני/ת) ומומחים בתחום.

  עלינו:
פורום המשפחות השכולות הוקם לפני 15 שנים ומאגד כשש מאות משפחות שכולות, ישראליות ופלסטיניות שאיבדו בן משפחה כתוצאה מן הסכסוך באזורנו. מטרת הפורום היא מניעת שכול נוסף וקידום הפיוס בין העמים.
הפורום מוביל תהליך פיוס שיאפשר לשני העמים ליצור בסיס הכרחי ואיתן לכינון הסכם שלום עתידי. מטרתנו היא להפגיש, לייצור היכרות ולגרום לציבור בשני העמים לקבל אחד את השני. אנו מיישמים מטרה זו באמצעות מפגשים משותפים; פעילות ציבורית לקהל רחב; פעילות נשים ענפה; מפגשי דיאלוג עם תלמידי בתי ספר; קיום קשר רציף בין שני העמים ויצירת קבוצות השפעה שמטרתן הפצת רעיון הפיוס וחשיבותו עבור כל אדם. אנו רואים שפעילות הפורום משפיעה ומקדמת תהליכי פיוס חברתיים ומדיניים.

 

לפרטים והרשמה: שירי בר - מייל: shiri@theparentscircle.org, טלפון: 0546313179

 

 

 

This publication has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication is the sole responsibility of The Parents Circle - Families Forum and can in no way
be taken to reflect the views of the European Union.


הוסף תגובה

תגובות

חדשות ואירועים אחרונים

19/06/2014


Bookmark and Share

הצטרפו והשפיעו